Čo je UV-C svetlo

UV-C žiarenie je jedným z ultrafialových lúčov (UV-A, UV-B, UV-C, UV-V) a bežne sa používa nielen v  čističkách vzduchu ale aj ako samostatný dezinfikátor. Účinne likviduje baktérie, plesne a vírusy, ktoré sa nešíria len ovzduším, ale i na povrchoch. UV-C svetlo podobne ako rádiové vlny či rӧntgenové lúče je neviditeľnou formou elektromagnetického žiarenia. Tvorí všetky vlnové dĺžky elektromagnetického žiarenia vrátane svetla, rádiových vĺn a rӧntgenových lúčov, ktoré sú usporiadané podľa frekvencie a vlnovej dĺžky ( od 400nm/750THZ do 10nm/30PHZ). UV svetlo je druh žiarenia, ktoré nie je možné vidieť voľným okom, pretože je súčasťou neviditeľnej časti, ktorá tvorí elektromagnetické spektrum.


Je UV-C žiarenie nebezpečné pre ľudské zdravie?


Podľa spôsobu použitia rozlišujeme priame a nepriame žiarenie. Priame žiarenie (EVOMED  OCA36F) pracuje na základe otvoreného žiariča. Dezinfekcia pomocou otvoreného žiariča prebieha bez prítomností ľudí, zvierat a rastlín. Priame žiarenie má negatívny vplyv na ľudský organizmus. Intenzita UV-C svetla na vzdialenosť výrazne klesá, čím ďalej ste od zdroja svetla, tým menej ste vystavený nebezpečenstvu. Priamy kontakt so svetlom môže spôsobiť zápal spojiviek alebo v horšom prípade vážne poškodiť zrak. Naopak čističky vzduchu s uzatvoreným žiaričom (EVOMED MGH500E) sú bezpečné a dezinfekcia môže prebiehať za prítomnosti ľudí.

 

Protokol pôsobenia UV svetla na redukciu vzdušných mikroorganizmov 

 Otvorte tu

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie