Pomôžu čističky vzduchu eliminovať cigaretový dym?

Ak je ktokoľvek vo vašom prostredí fajčiar, čelíte cigaretovému dymu, ktorý z vás robí pasívneho fajčiara. Výsledkom sú zdravotné problémy ako astma, respiračné problémy či alergie. Netýka sa to len cigaretového dymu, ale aj výparov z kuchyne a iných plynov. Výborným pomocníkom sú  čističky vzduchu, ktoré vám pomôžu bojovať nielen s dymom, zápachom, ale aj s akýmikoľvek znečisťujúcimi časticami vo vzduchu.

Prečo nám fajčenie škodí?

Tabakový dym tvoria  toxické zlúčeniny, tzv. prchavé organické zlúčeniny. Spôsobujú celý rad zdravotných problémov.

  • Decht zvyšuje krvný tlak a tep, vaše tepny sa zužujú, čo znemožňuje prietok kyslíka. Pri zníženom množstve kyslíka vás môže postihnúť infarkt.
  • Fajčenie vám poškodzuje mozog.
  • Pre pľúca je fajčenie najhorším nepriateľom. Spôsobuje respiračné problémy, ktoré začnú kašľom a končia rakovinou pľúc.
  • Ak sa znižuje množstvo kyslíka vaša pokožka rýchlejšie starne.
  • V ústach spôsobuje zápach a farbí zuby. Môže vám poškodiť chuťový vnem, ba dokonca spôsobiť rakovinu .

Fajčenie spôsobuje závažné problémy, ktoré sú nebezpečné pre vás i okolie. Vytvorte vášmu okoliu čisté a zdravé ovzdušie pomocou čističky vzduchu, ktorá si poradí s nežiaducimi časticami, s dymom a s pachmi.

Ktorá čistička vzduchu si poradí s dymom?

S dymom a zápachom si poradí čistička, ktorá obsahuje HEPA filter a uhlíkový filter. HEPA filter sa postará o kontaminanty, ktoré zápach spôsobujú a uhlíkový filter pachy absorbuje. Okrem pachov dokáže eliminovať aj prchavé organické zlúčeniny či toxické plyny. Uhlíkový filter alebo filter s aktívnym uhlík je vyrobený zo špeciálneho z typu uhlia. Jeho povrch pokrývajú póry, ktoré absorbujú plynný a cigaretový dym. Menia ich plynné skupenstvo na pevné. Po adsorpcii sa neuvoľňuje späť do ovzdušia. Prečítajte si viac v článku  „Ako funguje uhlíkový filter?“

 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie