Pomôžu čističky vzduchu eliminovať cigaretový dym?

Ak je ktokoľvek vo vašom prostredí fajčiar, čelíte cigaretovému dymu, ktorý z vás robí pasívneho fajčiara. Výsledkom sú zdravotné problémy ako astma, respiračné problémy či alergie. Netýka sa to len cigaretového dymu, ale aj výparov z kuchyne a iných plynov. Výborným pomocníkom sú  čističky vzduchu, ktoré vám pomôžu bojovať nielen s dymom, zápachom, ale aj s akýmikoľvek znečisťujúcimi časticami vo vzduchu.

Prečo nám fajčenie škodí?

Tabakový dym tvoria  toxické zlúčeniny, tzv. prchavé organické zlúčeniny. Spôsobujú celý rad zdravotných problémov.

  • Decht zvyšuje krvný tlak a tep, vaše tepny sa zužujú, čo znemožňuje prietok kyslíka. Pri zníženom množstve kyslíka vás môže postihnúť infarkt.
  • Fajčenie vám poškodzuje mozog.
  • Pre pľúca je fajčenie najhorším nepriateľom. Spôsobuje respiračné problémy, ktoré začnú kašľom a končia rakovinou pľúc.
  • Ak sa znižuje množstvo kyslíka vaša pokožka rýchlejšie starne.
  • V ústach spôsobuje zápach a farbí zuby. Môže vám poškodiť chuťový vnem, ba dokonca spôsobiť rakovinu .

Fajčenie spôsobuje závažné problémy, ktoré sú nebezpečné pre vás i okolie. Vytvorte vášmu okoliu čisté a zdravé ovzdušie pomocou čističky vzduchu, ktorá si poradí s nežiaducimi časticami, s dymom a s pachmi.

Ktorá čistička vzduchu si poradí s dymom?

S dymom a zápachom si poradí čistička, ktorá obsahuje HEPA filter a uhlíkový filter. HEPA filter sa postará o kontaminanty, ktoré zápach spôsobujú a uhlíkový filter pachy absorbuje. Okrem pachov dokáže eliminovať aj prchavé organické zlúčeniny či toxické plyny. Uhlíkový filter alebo filter s aktívnym uhlík je vyrobený zo špeciálneho z typu uhlia. Jeho povrch pokrývajú póry, ktoré absorbujú plynný a cigaretový dym. Menia ich plynné skupenstvo na pevné. Po adsorpcii sa neuvoľňuje späť do ovzdušia. Prečítajte si viac v článku  „Ako funguje uhlíkový filter?“

 

Späť do obchodu