Odstránia čističky vzduchu alergény?

Čističky vzduchu sú účinné zariadenia, ktoré vám prečistia vzduch. Poradia si aj s alergénmi, ktoré vám spôsobujú zdravotné problémy? Áno, avšak čistička vzduchu vám pomôže odstrániť iba vzduchom prenášané alergény, ako je prach, srsť domácich miláčikov, spóry plesní a mnoho druhov baktérií. Zariadenie cirkuluje vzduch v miestnosti, ktorý sa prečistí a výsledkom je čistý vzduch bez alergénov a iných nečistôt.

Ako čistička odstraňuje alergény zo vzduchu?

Pomocou vzduchových filtrov zachytáva kontaminanty prenášané vzduchom. Najúčinnejší je HEPA filter, ktorý je vyrobený z hustého papiera, ktorý zachytáva častice veľkosti 0, 3 mikrónu. Ďalšou účinnou technológiou je ionizácia vzduchu. Vypúšťa negatívne nabité ióny, ktoré elektrostaticky priťahujú kontaminanty, ktoré následne padajú na blízke povrchy alebo sú odfiltrované samotnými filtrami. Rovnako účinným je uhlíkový filter, ktorý odstraňuje chemikálie, dym, zápach a plyny, ktoré vám spôsobujú alergie.  Tento filter nedokáže zachytiť  vzduchom prenášané častice, preto je potrebné ho kombinovať s inými filtrami. UV-C žiarenie sa postará nie len o baktérie a vírusy ale aj o plesne. Spóry plesní sú veľkým dôvodom, ktorý spôsobuje alergie.

Najväčším problémom je odolnosť alergénov, ktoré sa navyše dostanú do kobercov, posteľnej bielizne, závesov, čalúnenia a vášho oblečenia. Ako náhle sa dotknete týchto povrchov, alergény sa opäť rozptýlia do vzduchu. Vyberte si čističku vzduchu z našej ponuky a odstráňte alergény z vašich priestorov. Vyčistite váš domáci vzduch od všetkých dráždivých látok a zbavte sa alergií.

Aké sú najčastejšie zdroje alergií?

  • Peľ
  • Plesne a roztoče
  • Prach a tabakový dym
  • Srsť domácich miláčikov
  • Prchavé organické zlúčeniny
  • Hmyz

Jednotlivé alergény sú súčasťou každodenného života a nachádzajú sa v našich domácnostiach. Keďže alergény sú našimi nechcenými spolubývajúcimi, naše alergie nemôžu ustúpiť. Preto čistička vzduchu je potrebná na odstránenie všetkých vzduchom prenášaných kontaminantov. Dýchajte iba čistý vzduch.

Izbové pokrytie čističky vzduchu

Aby bolo zariadenie účinné musí mať správny výkon. Ak čistička nie je dostatočne výkonná, nebude účinná pri odstraňovaní kontaminantov. Prečítajte si viac v článkuAko si správne vybrať čističku vzduchu?“  A informácie o výkonnosti nájdete v článku „ Čo je CADR hodnotenie?“

Čistička vzduchu je účinná iba v uzavretej miestnosti

Čistička vzduchu funguje iba v miestnosti, v ktorej je umiestnená. To znamená, že nedokáže čistiť vzduch cez steny. Napríklad, čističku umiestnite v obývačke, tam sa vám aj vyčistí vzduch. Ak chcete dýchať čistý vzduch v inej miestnosti, musíte ju premiestniť tam.  

Zhrnutie

Čistička vzduchu sú skvelým spôsobom, ako obmedziť  alergény v priestoroch. Aby ste dosiahli úľavu od alergií, musí vaša čistička obsahovať kvalitnú filtráciu: HEPA filter, uhlíkový filter, UV-C žiarenie a ionizácia vzduchu. Musíte si vybrať zariadenie s dostatočným výkonom. Aby ste dosiahli lepšie výsledky odporúčame čističku v každej miestnosti, v ktorej trávite väčšinu času.  

 

Späť do obchodu