Odstránia čističky vzduchu plesne?

Plesne sú mikroskopické  organizmy, ktoré  nie sú bežne viditeľné. Dokážeme ich vidieť až po ich premnožení. Pleseň získava živiny z iných organických látok, dokáže absorbovať výživu. To je hlavný dôvod, prečo sa obvykle nachádza v chladničke a na starých potravinách. Jeden z najlepších spôsobov v boji proti plesniam sú čističky vzduchu. Ak žijete vo vlhkom prostredí je pravdepodobné, že sa u vás plesne objavia.

Sú plesne škodlivé? Aké zdravotné ťažkosti môžu spôsobiť plesne?

Plesne sú škodlivé a môžu spôsobiť vážne zdravotné problémy. Mnoho ľudí je citlivých a alergických na plesne. Najčastejšími príznakmi alergie na plesne sú pľúcne ochorenia, kožné ochorenia, kašeľ, podráždenie hrdla a očí. 

Pleseň vo vnútornom prostredí môže byť skutočne nepríjemná. Poškodzuje ľudské zdravie, materiál a povrchy. Plesne dokážu zničiť všetok nábytok, steny a podlahy. Vlhké prostredie vytvára ideálne podmienky nie len pre plesne, ale aj pre baktérie a vírusy.

Vyriešia čističky vzduchu problém s plesňami?

Čističky vzduchu sú účinné, pretože udržujú ovzdušie čisté. Jednotlivé filtre dokážu zachytávať nežiaduce častice vrátane spórov húb a plesní.

Ako predísť šíreniu plesní?

  • Reguláciou vlhkosti
  • Opravou netesnených striech, okien a potrubí
  • Pravidelným vetraním

 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie