Odstránia čističky vzduchu plesne?

Plesne sú mikroskopické  organizmy, ktoré  nie sú bežne viditeľné. Dokážeme ich vidieť až po ich premnožení. Pleseň získava živiny z iných organických látok, dokáže absorbovať výživu. To je hlavný dôvod, prečo sa obvykle nachádza v chladničke a na starých potravinách. Jeden z najlepších spôsobov v boji proti plesniam sú čističky vzduchu. Ak žijete vo vlhkom prostredí je pravdepodobné, že sa u vás plesne objavia.

Sú plesne škodlivé? Aké zdravotné ťažkosti môžu spôsobiť plesne?

Plesne sú škodlivé a môžu spôsobiť vážne zdravotné problémy. Mnoho ľudí je citlivých a alergických na plesne. Najčastejšími príznakmi alergie na plesne sú pľúcne ochorenia, kožné ochorenia, kašeľ, podráždenie hrdla a očí. 

Pleseň vo vnútornom prostredí môže byť skutočne nepríjemná. Poškodzuje ľudské zdravie, materiál a povrchy. Plesne dokážu zničiť všetok nábytok, steny a podlahy. Vlhké prostredie vytvára ideálne podmienky nie len pre plesne, ale aj pre baktérie a vírusy.

Vyriešia čističky vzduchu problém s plesňami?

Čističky vzduchu sú účinné, pretože udržujú ovzdušie čisté. Jednotlivé filtre dokážu zachytávať nežiaduce častice vrátane spórov húb a plesní.

Ako predísť šíreniu plesní?

  • Reguláciou vlhkosti
  • Opravou netesnených striech, okien a potrubí
  • Pravidelným vetraním

 

Späť do obchodu