Ako si poradím s roztočmi?

Roztoče sú mikroskopické organizmy, ktoré sú súčasťou nášho každodenného života. Teplé a vlhké prostredie sú ideálnym prostredím pre ich život. Zvyčajne sa nachádzajú v posteľnej bielizni, čalúnenom nábytku či v záclonách a dokonca sa môžu rozptýliť do vzduchu.  Akonáhle sú vo vzduchu ich vdychujeme. Roztoče sa živia odumretými bunkami ľudí a zvierat. Produkujú  výkaly vo veľkosti 30 μm, ktoré spôsobujú závažné alergické reakcie.

Aké sú príznaky alergie na roztoče?

Prach v našich domácnostiach sa skladá z viacerých komponentov, ako sú kožné bunky, srsť zvierat, ľudské vlasy, baktérie, častice jedla a výkaly roztočov. Napriek tomu, že roztoče nevidíme voľným okom (dajú sa pozorovať iba pod mikroskopom), môžu vyprodukovať takmer 200-násobok svojej hmotnosti. Príznaky alergie na roztoče sú kýchanie, svrbenie očí, nosa a hrdla, kašeľ, opuchnuté oči a dokonca neskôr aj astma, bolesť v hrudníku, problémy s dýchaním a dýchavičnosť.

Odstráni generátor ozónu roztoče? 

Ozón je účinným nástrojom v boji proti baktériám, vírusom a výnimkou nie sú ani roztoče. V dostatočnej koncentrácii likviduje roztoče aj ozón, ktorý si poradí s nežiaducimi organizmami vo vzduchu i na povrchoch. Ozón dezinfikuje povrchy až do hĺbky, pretože sa dostane aj na miesta, kde iné dezinfekcie nie.

Odstránia čističky vzduchu roztoče?

Najväčším problémom je, že ich zdroj potravy sa nikdy nevyčerpá. Preto boj s roztočmi nemá konca. Čističky vzduchu pomôžu znížiť množstvo roztočov tým, že neustále obnovujú vzduch a zachytávajú nežiaduce častice. HEPA filter si účinne poradí aj s roztočmi.

Ako znížime množstvo roztočov, okrem použitia čističky vzduchu a ozónového generátora?

Extrémne teploty a znížená vlhkosť zabíjajú roztoče. Skúste napríklad vložiť malé predmety do plastových vriec a do chladničky, pomôže to zničiť roztoče. Ďalším spôsobom, ako ich vyhubiť je alkohol a priame slnečné svetlo. K dispozícii sú aj aerosólové spreje, ktoré možno použiť priamo na nábytok a posteľ.

 

Späť do obchodu