Odstránia čističky vzduchu peľ?

Čističky vzduchu sú účinné zariadenia, ktoré odstraňujú nežiaduce kontaminanty zo vzduchu. Peľ nie je výnimkou. Peľové zrná spôsobujú alergické reakcie, ktoré nám znepríjemňujú život. Čističky vzduchu sú najlepším spôsobom, ako bojovať proti nežiaducim alergénom. Výkonná filtrácia dokáže účinne zachytávať peľové zrnká.

  • HEPA filter je vyrobený z hustého papiera, ktorý dokáže zachytiť častice vo veľkosti 0, 3μm (častice peľu majú veľkosť od 10μm). Peľ  je zachytený  a následne usadený na vlákne filtra.
  • Ionizácia vzduchu je účinná technológia, ktorá vypúšťa do ovzdušia oblak negatívne nabitých iónov (aniónov). Anióny  nabíjajú a na seba viažu kladne nabité ióny, ktoré sa zachytávajú na najbližšiu elektrickú nabitú dosku alebo vzduchový filter, prípadne na okolité steny a povrchy. Iónový filter eliminuje častice do 0,1 mikrónu.

Ak chcete zmierniť alergické reakcie, vyberte si čističku vzduchu, ktorá má tieto dva vzduchové filtre. Pravidelné čistenie vzduchu vám pomôže zredukovať množstvo alergénov vo vašej domácnosti.

Aké sú najčastejšie zdroje peľu?

Peľ je problémom vonkajšieho i vnútorného prostredia a  do ovzdušia je rozptýlení hmyzom alebo vetrom. Kým peľ prenášaný hmyzom obsahuje značnú nutričnú hodnotu, peľové zrnká prenášané vzduchom môžu spôsobiť alergické reakcie:

Senná nádcha – alergia na peľ trávy. Peľ sa môže zdať relatívne neškodný, ale  môže dráždiť dýchaciu sústavu. Pľúca sú prirodzeným obranným mechanizmom tela, pretože odstraňujú nežiaduce a dráždivé častice z dýchacej sústavy. Avšak, ak je telo vystavené väčšiemu množstvu peľu, môže to spustiť alergickú reakciu. Preto je kúpa čističky vzduchu výbornou investíciou, ktorá vám pomôže odľahčiť vzduch od alergénov.  

 

Späť do obchodu