Likvidujú čističky aj vírusy?

Vírusy sú mikroorganizmy, ktoré sa prenášajú vzduchom a spôsobujú závažné ochorenia. Šíria sa respiračnými kvapôčkami a sú  dostatočne malé, aby sa udržali vo vzduchu. Ak je vaša domácnosť kontaminovaná mikroskopickými vírusmi, ktoré cirkulujú v celom ovzduší, ste vystavení vysokému riziku nákazy. Najlepším ochrancom proti vírusom je ionizácia vzduchu a UV-C žiarenie, ktoré dokážu likvidovať nebezpečné patogény.

Ionizácia vzduchu je technológia čistenia vzduchu, ktorá pracuje nabitými elektrickými povrchmi alebo ihlami. Do ovzdušia vypúšťa oblak negatívne nabitých iónov (aniónov), ktoré nabíjajú a na seba viažu kladne nabité ióny, ktoré sa zachytávajú na najbližšiu elektricky nabitú dosku alebo vzduchový filter, prípadne na okolité steny a povrchy. Iónový filter eliminuje častice do 0,1 mikrónu (veľkosť vírusov 0, 005-0, 3 mikrónov).

UV-C žiarenie vyžaruje neviditeľné svetlo, ktoré ničí baktérie, vírusy a iné patogény. UV-C žiarenie môže byť priame (samostatná UV lampa) alebo nepriame (UV svetlo obsiahnuté vnútri čističky vzduchu). Nepriame žiarenie sa neuvoľňuje do prostredia, preto je neškodné a dezinfekcia miestnosti môže prebiehať za prítomnosti osôb, zvierat a rastlín. Princíp prevádzky je jednoduchý, ako náhle je  vzduch prečistený  filtrami čističky vzduchu, následne prechádza malým priestorom, kde sú častice vystavené UV-C žiareniu. UV- C svetlo narúša DNA baktérií a vírusov, čím im znemožňuje množiť sa.

Aké vírusy nás ohrozujú?

  • Bežná nádcha
  • Chrípka
  • Ovčie kiahne
  • Osýpky

Šírenie vírusových ochorení sa týka nás všetkých. Mali by sme dodržiavať hygienické opatrenia, aby sme znížili riziko šírenia vírusov. Výborným pomocníkom sú čističky vzduchu s ionizáciou vzduchu a UV-C žiarením.

 

Späť do obchodu