Likvidujú čističky aj vírusy?

Vírusy sú mikroorganizmy, ktoré sa prenášajú vzduchom a spôsobujú závažné ochorenia. Šíria sa respiračnými kvapôčkami a sú  dostatočne malé, aby sa udržali vo vzduchu. Ak je vaša domácnosť kontaminovaná mikroskopickými vírusmi, ktoré cirkulujú v celom ovzduší, ste vystavení vysokému riziku nákazy. Najlepším ochrancom proti vírusom je ionizácia vzduchu a UV-C žiarenie, ktoré dokážu likvidovať nebezpečné patogény.

Ionizácia vzduchu je technológia čistenia vzduchu, ktorá pracuje nabitými elektrickými povrchmi alebo ihlami. Do ovzdušia vypúšťa oblak negatívne nabitých iónov (aniónov), ktoré nabíjajú a na seba viažu kladne nabité ióny, ktoré sa zachytávajú na najbližšiu elektricky nabitú dosku alebo vzduchový filter, prípadne na okolité steny a povrchy. Iónový filter eliminuje častice do 0,1 mikrónu (veľkosť vírusov 0, 005-0, 3 mikrónov).

UV-C žiarenie vyžaruje neviditeľné svetlo, ktoré ničí baktérie, vírusy a iné patogény. UV-C žiarenie môže byť priame (samostatná UV lampa) alebo nepriame (UV svetlo obsiahnuté vnútri čističky vzduchu). Nepriame žiarenie sa neuvoľňuje do prostredia, preto je neškodné a dezinfekcia miestnosti môže prebiehať za prítomnosti osôb, zvierat a rastlín. Princíp prevádzky je jednoduchý, ako náhle je  vzduch prečistený  filtrami čističky vzduchu, následne prechádza malým priestorom, kde sú častice vystavené UV-C žiareniu. UV- C svetlo narúša DNA baktérií a vírusov, čím im znemožňuje množiť sa.

Aké vírusy nás ohrozujú?

  • Bežná nádcha
  • Chrípka
  • Ovčie kiahne
  • Osýpky

Šírenie vírusových ochorení sa týka nás všetkých. Mali by sme dodržiavať hygienické opatrenia, aby sme znížili riziko šírenia vírusov. Výborným pomocníkom sú čističky vzduchu s ionizáciou vzduchu a UV-C žiarením.

 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie