Kde všade sa dá využiť dezinfekcia ozónom?

Premýšľate nad dezinfekciou, ktorá je bezpečná, no zároveň účinná? Dezinfekcia ozónom sa aktívne využíva vo viacerých priemyselných odvetviach po celom svete, napríklad pri čistení pitnej vody alebo pri údržbe bazénov. Tak isto v potravinárskom priemysle, zdravotníctve, hotelierstve a podobne. Vďaka všestrannosti ozónu je vynikajúcou náhradou tradičného spôsobu liečby a dezinfekcie. Ušetrí tak prevádzkové náklady a zvýšiť efektivitu.

 

Kde všade sa dá využiť dezinfekcia ozónom? 

  • zdravotníctvo
  • sociálne zariadenia
  • domácnosť
  • kancelárie
  • priemysel
  • hotelierstvo
  • potravinárstvo
  • autoservisy
  • čistenie vody

Zdravotníctvo a sociálne služby

Jednou zo základných hygienických podmienok v zdravotníctve je sterilita. Dezinfekcia ozónom sa začína čoraz viac využívať v ambulanciách, čakárňach, nemocničných izbách a zdravotných službách. Navyše ozón má aj liečivé účinky a aktívne sa používa v medicínskej praxi pomocou ozonoterapie

Ďalšie oblasti využitia dezinfekcie ozónom sú napríklad veterinárne ordinácie, pohrebné služby, pitevne, cely vo väzniciach, školy a škôlky, športové zariadenia ako telocvične či fitness centrá, kozmetické salóny a podobne. Všetky tieto zariadenia sú náchylné na šírenie infekčných ochorení a preto je ozónová dezinfekcia najúčinnejšou voľbou.

Kancelárie a obytné priestory

Upratovací servis nedokáže umyť a dezinfikovať každý predmet v miestnosti, ozónový generátor však toto zvládne za pomerne krátky čas. Ozonizácia odstraňuje alergény a sterilizuje čalúnený nábytok, koberce a závesy. Odstraňuje plesne a baktérie a vytvára tak zdraviu priaznivé prostredie. Eliminuje nepríjemné pachy ako cigaretový dym alebo čerstvo natreté farby a laky. Kancelárie predstavujú ideálne prostredie na šírenie infekčných chorôb a dezinfekcia ozónom vytvára čisté a zdravé prostredie na prácu.

Hotelierstvo

Generátor ozónu znižuje čas vynaložený na prípravu izieb pre nových zákazníkov. Priestory sú dezinfikované v oveľa kratšom čase a navyše sú zbavené nepríjemných pachov, baktérií, vírusov a plesní. Ozónovaním dosiahnete najvyššiu kvalitu hygieny, čo ocení každý hosť. 

Potravinársky priemysel

Ozonizácia slúži ako dezinfekcia a odstraňuje nepríjemný zápach v reštauráciách, obchodoch s rýchlym občerstvením, baroch, cukrárňach či pizzeriách. Ozónom udržiavate potraviny dlhšie čerstvé a výrazne zvyšujete hygienický štandard, čo pomáha uchovávať suroviny odolné voči baktériám, vírusom a plesniam. Ozonizácia sa používa aj pri preprave mäsa, mäsových a mliečnych výrobkov, kedy sa predchádza celkovej kontaminácií a znehodnoteniu. Okrem toho sa ozonizácia využíva aj pri spracúvaní ovocia, zeleniny a rýb, kedy eliminuje zápach a udržuje čerstvosť. 

Autoservisy

Verejná doprava či taxi služby sú miesta, kde sa najviac vystavujeme riziku šírenia vírusov, baktérií či akýchkoľvek infekčných chorôb. Čoraz viac sa preto začína využívať ozonizácia v autoservisoch a taxislužbách. Dezinfekciou zvýšite kvalitu hygieny a účinne zabránite baktériam a plesniam, ktoré sú usadené v klimatizácií či v čalúnení.

 

Voda a ozón

V oblasti akvakultúry sa ozón používa pri recirkulácii vody, pri čom sa zvyšuje jej kvalita. Ozón znižuje úroveň škodlivých látok a  kontroluje úroveň kyslíka, čím prirodzene vedie k zníženiu objemu odpadovej vody.

Ozón sa aktívne  využíva pri úprave bazénov, pričom dezinfikuje, odfarbuje, odstraňuje zákal,  zápach a eliminuje baktérie rýchlejšie ako chlór. Dezinfekcia ozónom má nízke prevádzkové náklady, pôsobí aj pri vyšších teplotách, kde chlór stráca svoje účinky, nespôsobuje žiadne negatívne reakcie a nedráždi pokožku a oči.

 

Ako si však vybrať správny generátor? Dozviete sa v článku Ako si vybrať správny generátor ozónu?

Späť do obchodu