Ozónovým generátorom proti šíreniu vírusov

Súčasné prepuknutie epidémie vyvolalo rastúci záujem o inovatívnu dezinfekčnú technológiu. Práve v dnešnej dobe môže byť ozónová technológia  správnou zbraňou na boj s pandémiou.

Sterilizácia ozónom sa v nemocniciach bežne používa na sanitáciu prístrojov a na výrazné zníženie rizika šírenia baktérií a vírusov. Preto si treba položiť otázku: „Môže sterilizácia ozónom zničiť vírusy?“

Dezinfekcia ozónom

Ozón vírusy ničí prerážaním vonkajšieho obalu do jadra, čo vedie k poškodeniu vírusovej RNA. Ozón narúša vonkajší obal vírusu v procese nazývanom oxidácia. Štruktúra DNA a RNA je poškodená a vírus stráca schopnosť reprodukovať sa a rásť, preto dezinfekcia ozónom je oveľa účinnejšia ako iné formy sterilizácie. Plyn preniká do celého priestoru a všetkých pórov, čím dosahuje najvyšší stupeň dezinfekcie. Generátory ozónu sú schopné vyrábať ozón zo vzduchu (O2) a bežne sa používajú ako dezinfekčné prostriedky na miestnosti.  

Komplexná a účinná likvidácia:

  • vírusy
  • baktérie
  • plesne a huby
  • roztoče
  • alergény

Neviete ako si vybrať vhodný generátor ozónu?  Prečítajte si viac v článku Ako si vybrať generátor ozónu.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie