Ozónoterapia ako účinná liečba

Hovoríte si, že ste nikdy nepočuli o terapii ozónom? Ozónoterapia je u mnohých neznámy pojem, no najmä v západnom svete je obrovským hitom. Priekopníkmi v tejto oblasti sú Taliani a Španieli.

Využitie ozónu v lekárstve

Ozónoterapia je liečebná metóda, ktorá využíva vlastnosti ozónu. Ozón vo vyšších koncentráciách poškodzuje ľudské zdravie, avšak v malých množstvách má výrazné terapeutické efekty, čo je jedným z hlavných dôvodov využitia v medicínskej praxi. Aktívne sa používa v zubnom lekárstve, očnom lekárstve, v chirurgii, v internej medicíne, na neurológii atď. Ozónoterapia sa úspešne používa aj na liečbu chrbtice, poškodených platničiek a bolesti nervov. Medicínsky ozón je tvorený zmesou ozónu a kyslíka v koncentráciách od 1 do 40 ug ozónu na ml kyslíka. Koncentrácia a množstvo zmesi ozónu a kyslíka závisia od miesta aplikácie. 

Prečo práve ozón?

Terapia ozónom sa využíva a intenzívne študuje už viac ako storočie. Jej účinky sú dokázané, konzistentné, bezpečné a s minimálnymi a preventívnymi vedľajšími účinkami. Plyn ozónu pri kontakte s telom reaguje s nenasýtenými mastnými kyselinami a premieňa ich na oxonidy a neskôr na peroxidy, ktoré spôsobujú terapeutické chemické zmeny. Môže tiež pomôcť zabrániť infekcii rán. Podľa výskumu Trusted Source z roku 2018, keď ozón prichádza do styku s telesnými tekutinami, výsledné reakcie tvoria viac bielkovín a červených krviniek. Zvyšuje sa tým prísun kyslíka vo vašom tele. 

Aké sú benefity terapie ozónom?

  • protinádorové účinky a protizápalové účinky
  • dezinfekčné účinky v podobe likvidácie vírusov, plesní a baktérií
  • podporuje imunitný systém
  • zabraňuje tvorbe krvných zrazenín a zlepšuje prekrvenie tkanív
  • používa sa na utíšenie bolesti rôzneho pôvodu

Ozónoterapia je považovaná za bezpečnú a efektívnu terapiu, ktorá môže skrátiť dobu liečby a urýchliť návrat do bežného života. Vďaka svojim liečivým účinkom predstavuje výhodnejší spôsob liečby ako klasická chirurgická operácia. Vedie k odbúravaniu bolesti a navyše je výhodnejšia aj po finančnej stránke ako zákroky vykonané na operačnej sále. Navyše liečba nemá prakticky žiadne vedľajšie účinky na rozdiel od iných liečebných metód.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie