Ozónoterapia ako účinná liečba

Hovoríte si, že ste nikdy nepočuli o terapii ozónom? Ozónoterapia je u mnohých neznámy pojem, no najmä v západnom svete je obrovským hitom. Priekopníkmi v tejto oblasti sú Taliani a Španieli.

Využitie ozónu v lekárstve

Ozónoterapia je liečebná metóda, ktorá využíva vlastnosti ozónu. Ozón vo vyšších koncentráciách poškodzuje ľudské zdravie, avšak v malých množstvách má výrazné terapeutické efekty, čo je jedným z hlavných dôvodov využitia v medicínskej praxi. Aktívne sa používa v zubnom lekárstve, očnom lekárstve, v chirurgii, v internej medicíne, na neurológii atď. Ozónoterapia sa úspešne používa aj na liečbu chrbtice, poškodených platničiek a bolesti nervov. Medicínsky ozón je tvorený zmesou ozónu a kyslíka v koncentráciách od 1 do 40 ug ozónu na ml kyslíka. Koncentrácia a množstvo zmesi ozónu a kyslíka závisia od miesta aplikácie. 

Prečo práve ozón?

Terapia ozónom sa využíva a intenzívne študuje už viac ako storočie. Jej účinky sú dokázané, konzistentné, bezpečné a s minimálnymi a preventívnymi vedľajšími účinkami. Plyn ozónu pri kontakte s telom reaguje s nenasýtenými mastnými kyselinami a premieňa ich na oxonidy a neskôr na peroxidy, ktoré spôsobujú terapeutické chemické zmeny. Môže tiež pomôcť zabrániť infekcii rán. Podľa výskumu Trusted Source z roku 2018, keď ozón prichádza do styku s telesnými tekutinami, výsledné reakcie tvoria viac bielkovín a červených krviniek. Zvyšuje sa tým prísun kyslíka vo vašom tele. 

Aké sú benefity terapie ozónom?

  • protinádorové účinky a protizápalové účinky
  • dezinfekčné účinky v podobe likvidácie vírusov, plesní a baktérií
  • podporuje imunitný systém
  • zabraňuje tvorbe krvných zrazenín a zlepšuje prekrvenie tkanív
  • používa sa na utíšenie bolesti rôzneho pôvodu

Ozónoterapia je považovaná za bezpečnú a efektívnu terapiu, ktorá môže skrátiť dobu liečby a urýchliť návrat do bežného života. Vďaka svojim liečivým účinkom predstavuje výhodnejší spôsob liečby ako klasická chirurgická operácia. Vedie k odbúravaniu bolesti a navyše je výhodnejšia aj po finančnej stránke ako zákroky vykonané na operačnej sále. Navyše liečba nemá prakticky žiadne vedľajšie účinky na rozdiel od iných liečebných metód.

Späť do obchodu