Neohodnotené

ČISTIČKA VZDUCHU - IONIZÁTOR - UV LAMPA - HKK600C


Multifunkčná a výkonná čistička vzduchu s vzduchovým výkonom až 600 m³/h. Maximálna hlučnosť 48db. Odporúčaná veľkosť miestnosti do 100 . Prenosná, vyrobená z kvalitnej ocele, vybavená reguláciou výkonu, časovačom, displejom, diaľkovým ovládaním.  Čistička disponuje 6-stupňovým čistením vzduchu. Sterilizuje vaše ovzdušie pomocou UV germicídneho žiariča, ozónu, ionizácie vzduchu a tromi kvalitnými a vysoko účinnými filtrami: HEPA filter, Uhlíkový filter  a Fotokatalytický filter s oxidom titaničitým (TiO2). 

Skladom (3 ks)
Kód: 241
1 122 € 935 € bez DPH
Kategória: Čističky vzduchu

Základné informácie

Moderná čistička vzduchu s výkonom až 600 m³/h vám spoľahlivo sterilizuje ovzdušie vo vašom prostredí. Kombinuje hneď niekoľko osvedčených postupov pre čistenie ovzdušia. Spoľahlivo zachytáva vírusy, plesne či baktérie a vytvorí čistejší vzduch, nie len pre tých, ktorých trápia alergie. Zariadenie je vybavené UV žiaričom, ionizáciou vzduchu, ozonizáciou  a tromi kvalitnými a vysoko účinnými filtrami. HEPA filter zachytáva vzduchové častice, prach, plesne, peľ, baktérie a ostatné bežné alergény, ktoré sa vyskytujú v interiéri. Uhlíkový filter je veľmi účinný pri zachytávaní chemických výparov, plynov, cigaretového dymu a pachov. Fotokatalytický filter s oxidom titaničitým (TiO2) odstraňuje baktérie, vírusy a toxické látky.  

 

Výmena filtrov

Pri štandardnom používaní je potrebné filter vymeniť maximálne 2x do roka.

Možnosti využitia

Svoje uplatnenie si ideálne nájde vo väčších priestoroch s plochou do 100 m², akými sú napr. väčšie kancelárie, zdravotnícke zariadenia (operačné sály, ambulancie, čakárne, laboratória), obchody, reštaurácie, čerpacie stanice či verejná správa  alebo vzdelávacie zriadenia. Sú to verejné  priestory, v ktorých sa denne vystrieda veľké množstvo ľudí a vytvára ideálne prostredie na šírenie vírusov, baktérii a plesní, navyše sú to miesta kde sa hromadí veľké množstvo prachu, alergénov a iných nečistôt.      

Technické parametre 

 

Princíp prevádzky

Zariadenie je vybavené  siedmimi možnosťami  čistenia a dezinfekcie:  UV žiarenie, ozónovanie, ionizácia a 3-stupňová filtrácia pomocou účinných filtrov. 

  1. HEPA filter - HEPA filtre sú mimoriadne účinné pri odstraňovaní mikročastíc zo vzduchu, ktoré spôsobujú najväčšie znečistenie. Nasávaný vzduch prechádza cez vysoko hustý papierový filter, na ktorý sa nečistoty zachytávajú. HEPA filter zachytí 99,9% vzduchových častíc veľkosti 0,3 mikrónov. Eliminuje prach, plesne, alergény, peľ a ostatné nečistoty, ktoré sa nachádzajú v interiéri. Nečistoty v ovzduší zachytené filtrom nebudú vypustené späť do ovzdušia. Nevytvára žiadne škodlivé vedľajšie produkty. Neodstráni však pachy, plyny, chemické výpary, prchavé organické zlúčeniny či cigaretový dym, preto uhlíkový filter je výborným doplnkom. 
  2. Uhlíkový filter – postará sa o všetky pachy, chemické výpary, prchavé organické zlúčeniny, výpary z kuchyne, cigaretový dym. Zachytené kontaminanty nevypúšťa späť do ovzdušia a  nevytvára žiadne vedľajšie nebezpečné produkty. 
  3. Fotokatalytický filter s oxidom titaničitým (TiO2) - účinne odstraňuje zo vzduchu baktérie, plesne, vírusy a toxické látky. Nečistoty odstraňuje vďaka chemickej reakcie medzi  filtrom a UV žiarením. Fotokatalytický filter má schopnosť regenerácie, nie je potrebné ho čistiť či meniť. 
  4. UV žiarenie -  likviduje baktérie, vírusy, plesne a iné nečistoty, tým, že narúša štruktúru DNA mikroorganizmov, ktoré strácajú schopnosť reprodukovať sa a rásť.  
  5. Ionizácia vzduchu – Zariadenie generuje do vzduchu záporne nabité ióny, ktoré vo vzduchu zachytávajú kladne nabité ióny (nečistoty).  Spojením častice sú ťažšie a usadia sa na zemi alebo na stenách. Následne sú odfiltrované samotnými  filtrami podľa veľkosti častice. Výsledkom je čistý a čerstvý vzduch.
  6. Ozónovanie vzduchu – zariadenie je vybavené aj dodatočnou funkciou ozónovania. Ozónovaním dochádza k premene obyčajného kyslíka na ozón. V krátkom čase zničí až 99,9 % všetkých škodlivých častíc vo vzduchu i na povrchoch predmetov. Pôsobí aj na miestach, ktoré sú bežným dezinfekčným prostriedkom neprístupné. Okrem účinnej dezinfekcie a zníženia možnosti šírenia infekčných chorôb, ozónovanie pomáha v odstránení nepríjemných pachov, plesní, roztočov a peľov. Upozornenie: Počas zapnutej funkcie ozónovania vzduchu v miestnosti nesmú byť prítomne osoby, zvieratá ani rastliny! Viac o funkcii ozónovania vzduchu sa dočítate v návode na použitie. 
Nevypĺňajte toto pole:
J Avatar autora náhradné filtre 29.12.2022 18:07
Dobrý deň, nevsimol som si nikde ponuku náhradných filtrov pre Vaše čističky. Kde je možné to zakúpiť ?
Odpovedať
Späť do obchodu